Nemovitosti a vývoj trhu3 důvody, proč investovat do bytu před pronájmem


Autor:

Václav

           

Přidáno:

6.2.2019Ještě před tím, než se rozhodnete investovat do vybrané nemovitosti, je dobré stanovit si vhodnou strategii. Ty jsou v zásadě dvě – buď se rozhodnete pro strategii krátkodobou (5 – 10 let), nebo dlouhodobou (která činí 20 a více let).
Zatímco v prvním případě si s případnou rekonstrukcí zakoupeného bytu nemusíte příliš lámat hlavu, a je jen na vás, zda se pro ni rozhodnete, v druhém zmíněném případě se jí pravděpodobně již nevyhnete. Tady máte 3 neprůstřelné důvody, proč investovat do bytu, chcete-li jej pronajímat.

Důvod č. 1: Zvýšíte cenu nemovitosti

Asi tím nejzásadnějším důvodem je vyšší nájemné, které za zrekonstruovaný byt můžete požadovat. Jen si představte situaci, kdy hledáte menší byt k pronájmu a jste v roli nájemníka, nikoli investora nebo pronajímatele. Kam budou vaše kroky směřovat spíše? Do levného, ale vybydleného bytu, který bude bez větších úprav prakticky neobyvatelný, nebo do příjemně zrekonstruovaného světlého bytu se základním vybavením, kam se můžete nastěhovat prakticky okamžitě? Odpověď je asi všem jasná.

Důvod č. 2: Zvýšíte poptávku

S rekonstrukcí bytu samozřejmě souvisí také poptávka po něm. Vybydlených bytů v pochybných lokalitách je velká spousta. Drtivá většina z nich ale zeje prázdnotou a jejich majitelé si trhají vlasy kvůli špatně zvolené lokalitě. Ale také kvůli tomu, že byt nerekonstruovali a nechali jej ještě více zchátrat. Zatímco tyto smutné investice vám mnoho peněz nevynesou, v případě správně zvolené lokality, a pěkného udržovaného bytu, vám nájemníci doslova utrhají ruce. • Náš tip: Pokud byt zařídíte základním vybavením, zvýšíte nejen poptávku po něm, ale také cenu pronájmu.

Důvod č. 3: Rekonstrukci uplatníte prostřednictvím odpisů

Víte o tom, že na daních můžete zaplatit mnohem méně než dosud? Jak samotný nákup investičního bytu, tak i jeho rekonstrukci si totiž můžete zajímavým způsobem odečíst. Jen pozor na správný postup. Není to zrovna dvakrát jednoduché. Výdaje na rekonstrukci totiž není možné přímo uplatnit do daňových výdajů. Tyto výdaje zvyšují vstupní cenu nemovitosti a uplatní se do daní prostřednictvím odpisů. Odpisy pak můžete daňově uplatnit v poměru podlahové plochy užívané k podnikání.

Na co se při rekonstrukci zaměřit?

Závěrem si ukážeme, čemu všemu věnovat při rekonstrukci pozornost. Pokud jste se rozhodli pro částečnou rekonstrukci, pak se zaměřte zejména na kuchyni, podlahy a koupelnu, nebo bytové jádro. V případě kompletní rekonstrukce se nevyhnete ani rekonstrukci rozvodů (elektřina, plyn, voda), nebo výměně oken, či dveří. Ačkoli vás to bude stát nemálo peněz, ve finále se vám taková rekonstrukce vyplatí a nájemníci se budou předhánět, aby jste si vybrali právě je.

Potřebujete pomoc s pronájmem bytu bez starostí?
Neváhejte nás kontaktovat!


Chcete svůj byt pronajímat bez starostí a mít opravdu garantované nájemné?
Prohlédněte si naše stránky, zdarma si u nás naceňte nájemné za svůj byt, či rovnou kontaktujte jednoho z našich obchodních zástupců.

Kolik můj byt vydělá?

Vyplňte formulář a my se vám obratem ozveme s přesnou kalkulací. S námi vyděláte.