3 listopadu, 2021

5+ 1 výhoda správcovské firmy: pronájem bytu bez starostí!

Máte volný byt, který chcete pronajmout. Hlavou se vám ale začnou honit obavy. Co když vám nájemník poškrábe parkety a zdemoluje fungl novou kuchyň? Co když si tam nastěhuje početnou rodinu a tři psy? Co když nebude platit, a vy místo příjmu z pronájmu budete řešit právníka a exekuce? A jak budete všechno kontrolovat, když jste se odstěhovali do úplně jiného města? 

Víte, že máte i jinou možnost? Správcovská společnost umí nejen vyřešit všechny starosti s pronájmem, ale také garantovat nájem. Vy tak máte stabilní příjem, lehkou hlavu a více času pro sebe. Nevěříte? 

Pronájem na vlastní pěst: vždyť co se může pokazit?  

Možná si teď říkáte, že pronájem na vlastní pěst je hračka. Znamená pro vás stabilní příjem. Pokud ovšem…

  • … nepotkáte neplatiče. Soudy trvají dlouho a vystěhování se pak vleče. 
  • … se mu nepodaří zdemolovat byt. Nemusí to být jenom potížista. Někdy stačí narazit na brouka Pytlíka: takové vylepšení nosné zdi nebo amatérská oprava vodovodního potrubí udělá svoje.
  • … nenarazíte na nájemníka v exekuci. Ty protivné žluté nálepky na vašem nábytku zamrzí. 

Když tohle všechno zvládnete, čeká vás ještě trocha toho chození okolo nájmu. Namátkou: 

  • pravidelná kontrola;
  • vyúčtování energií;
  • večerní telefonáty, když praskne žárovka, vodovodní potrubí nebo nervy sousedů, když narazíte na hráče na trombon;
  • podávání daňového přiznání (ano, teď máte víc příjmů a všechno si vyřizujete sami, zaměstnavatel vám jenom předá přehled);
  • vyjednávání se sousedy, kteří se stěžují na hlučné nájemníky
  • a taky řešení internetového připojení, hledání nejlepší pojistky, prodlužování nájemní smlouvy, pravidelná údržba a opravy, a spousta dalších povinností. 

Je toho na jednoho pronajímatele moc povinností? Jde to i jinak!

 

Tvůj správce: pronájem bytu a garance nájmu. Bez starostí!

Starosti s nájemníky můžete přenechat správcovské společnosti.  Naše motto zní: pronájem bytu bez starostí! Jak to děláme? 

 

1. Najdeme toho nejlepšího nájemníka

Ano, spolehlivý nájemník jsme my! Pronajmeme si od vás byt, poté do něj najdeme toho nejvhodnějšího podnájemníka. A pořádně ho prověříme. Je to i v našem zájmu. Vyhneme se neplatičům i potížistům. Váš byt bude v bezpečí. 

 

2. Naceníme pronájem: trh známe jako své boty

Určíme optimální cenu. Nepřestřelíme – nechceme, aby se nájemníci střídali jako ponožky. Ale nebudeme se ani podbízet. Bedlivě sledujeme vývoj na trhu a umíme upravit výši nájemného. Vy budete mít pravidelně nájemné na účtu (pšššt… a to i tehdy, když byt nebude zrovna pronajatý!). Kolik váš byt vydělá? Mrkněte nezávazně na naši kalkulačku!

 

3. Zajistíme všechno papírování: právo máme v malíčku

Nemusíte mít starosti s nekvalitní nájemní smlouvou. Se smlouvou na míru máme zkušenosti. Už jsme pronajali stovky bytů. Víme, co je potřeba udělat. Zařídíme přepisy energií, připojíme byt ke spolehlivému internetu, pohlídáme prodloužení nájemní smlouvy, prostě vyřešíme všechno papírování. Zákony a předpisy máme v malíčku – a to včetně domovních řádů! 

 

4. Postaráme se o byt jako o vlastní! I když jste na druhém konci zeměkoule

Rozbitá žárovka je rutina. Poradíme si s prasklým potrubím, přetečenou vanou, nebo třeba vosím hnízdem za oknem. Nevadí nám, když nájemník volá v 9 večer nebo třeba v neděli. O byt se staráme jako o vlastní. Potřebujete ho před pronájmem rekonstruovat? Není problém. 

Samozřejmě děláme i pravidelnou kontrolu a údržbu. Byt vám pak předáme zpět v perfektním stavu. A vy nemusíte mít starost: i kdybyste bydleli v Austrálii, o váš byt bude dobře postaráno

 

5. Je na nás spoleh: staráme se 24/7

Mluví za nás spokojení klienti. Jak pronajímatelé, tak nájemníci. Nevěříte? Přečtěte si, co o nás říkají zákazníci. Umíme vyhovět nestandardním požadavkům. Problémy řešíme, když nastanou. Třeba v neděli večer nebo na státní svátek.

 

A hlavně: Garantujeme nájem!

A to i tehdy, když byt není zrovna pronajatý. Vy tak máte spolehlivý příjem, klidné spaní a více času pro sebe. I když se třeba odstěhujete na Aljašku, s námi bude váš byt v bezpečí. A vy se můžete v klidu kochat polární září. Chcete vědět víc? Napište nám!

NEZÁVAZNĚ POPTAT