23 září, 2019

6 způsobů, jak se v bytě zbavit zvířecích chlupů

Máme rádi zvířata, protože jsou chlupatá a mají hebkou srst… Ovšem jen do té chvíle, dokud před vámi nevyvstane problém: Jak se v bytě zbavit zvířecích chlupů. Máme pro vás pár fungujících tipů.

Plný koberec, pohovka posetá zvířecími chlupy a srst snad po celém bytě. S tímto problémem se občas setkáte, pokud nájemníci opustili byt i se svým zvířecím mazlíčkem a na vás je dát místnosti do pořádku. Nájemníci si mohou vzít do bytu domácího mazlíčka i bez Vašeho souhlasu, a tak nad tímto problémem nemáte plnou kontrolu.

Nevěšte hlavu, protože existují účinné rady, které vám pomohou vrátit byt po zvířecích “nájemnících” do původního stavu.

1. Lepicí válečky a kartáče

Vybavte se lepicími válečky, které mají odtrhávací papírovou vrstvu. Válečkem jednoduše přejede například zařízení bytu – pochytá vysoké množství chlupů.

Další možností jsou speciální kartáče. Chlupy se chytají na štětiny. Je však nutné vyzkoušet, jaký typ kartáče funguje na jakou srst.

Vystačíte si také s obyčejnou lepicí páskou, kterou si omotáte kolem ruky lepivou stranou ven a přejede inkriminovaná místa.

2. Speciální prací program na bytové textilie

Dostat chlupy ze závěsů, deček, potahů je další problém. Nejhorší je krátká srst, která se do materiálu zapíchne a nechce se pustit. Některé pračky jsou vybavené specializovanými pracími programy, které jsou právě na tento problém připravené:

Využitím většího objemu vody, předpírky a několika mácháními velmi kvalitně zbaví textilie zvířecích chlupů.

3. Houbička jako lapač chlupů v pračce

Nemáte pračku se zvláštním programem na odstraňování zvířecích chlupů? Přidejte do bubnu pračky klasickou houbičku na mytí nádobí. Hrubá strana zachytí chlupy. Podobnou funkci má také velká natáčka na vlasy se suchým zipem či speciální kuličky do pračky.

4. Sušička pro textil bez chlupů

Co nevyřeší pračka, dodělá sušička. Proudění vzduchu odstraní zvířecí chlupy z každého kusu bytového textilu. Dokonce se říká, že je tento způsob jeden z nejúčinnějších.

5. Rukavice na čalouněný nábytek

Navlhčete gumovou úklidovou rukavici a přejeďte jí po koberci nebo po čalouněném nábytku – rukavice pochytá všechny chlupy.

Další možností je koupit si antistatické rukavice, které sice vypadají na první pohled úplně obyčejně, ale hravě si poradí se středně dlouhými a dlouhými chlupy. Lepkavá vrstva totiž produkuje elektrostatický náboj, který chlupy “sesbírá”.

6. Výkonný vysavač na koberce

Těžko si představit, že rukavicí sbíráte zvířecí chlupy z celého koberce. Na větší plochy je nutný výkonný vysavač s rotační hlavicí, který vám odstranění chlupů velmi usnadní.

Vyzkoušejte všechny tipy na odstraňování zvířecích chlupů v bytě. Jeden může zabrat na kočičí srst, druhý zase na psí. Jistě brzy přijdete na to, který způsob je ideální.

NEZÁVAZNĚ POPTAT