8 tipů, jak se v bytě zbavit otravného cigaretového zápachu

Share on facebook
Sdílej na Facebooku
Share on linkedin
Sdílej na LinkedIn
Share on whatsapp
Sdílej na WhatsApp

Nájemníci vám v bytě kouřili? Odstěhovali se a vám po nich zůstal nepříjemný zápach? Přečtěte si tipy, které vám pomohou odstranit nelibý odér. Byt bude voňavý a čistý pro další nájemníky. Jakmile se jednou v bytě začne kouřit, cigaretový zápach doslova “prosákne” celým prostorem. Nestačí pouze vyvětrat a doufat, že zmizí. Nevěste však hlavu. Máme pro vás několik šikovných tipů, díky kterým se v bytě zbavíte cigaretového zápachu a místnosti se zase provoní čistotou.

1. Větrejte, co to dá

Větrání je základ a první důležitá věc, kterou pro eliminaci nepříjemného zápachu udělejte. Větráním sice cigaretový zápach neodstraníte z nábytku a dalšího vybavení, ale čerstvý vzduch vyžene to nejhorší.

2. Ocet: Dezinfekce, která pomůže nábytku

Nalijte do misky ocet a položte ji do místnosti. Vytáhne zápach z nábytku a zároveň pach “spáleniny” v místnosti. Octový roztok skvěle funguje i na čištění koženého nábytku. Dejte si ale pozor, abyste nábytek ihned po použití roztoku naimpregnovali.

3. Jedlá soda: Na ledničku i koberec

Opět stačí použít prostředek, který máte běžně doma. Jedlou sodu nasypte na malý talířek, který položte do ledničky. Ostatní udělá soda za vás. Na koberec nasypte trochu jedlé sody, nechte pár minut působit a pak jednoduše vysajte.

4. Kávová zrnka: Skvěle absorbují zápach

Do látkového sáčku nasypte kávová zrnka. Tyto sáčky rozmístěte po bytě, například pověšením do kuchyně, nebo položením na botník. Nechte několik dní ležet. Kávová zrnka postupně “vycucávají” cigaretový zápach ze vzduchu.

5. Dřevěné uhlí: Přírodní ničitel cigaretového zápachu

Dřevěné uhlí, podobně jako kávová zrnka, dokáže pohlcovat v bytě cigaretový zápach. Možná to vypadá trochu zvláštně, mít po bytě rozmístěné kousky dřevěného uhlí, ale je to o něco účinnější obdoba kávových zrn.

6. I žárovka přitahuje cigaretový odér

Věřte, nevěřte, žárovka může být zákeřným zdrojem cigaretového zápachu. Žárovka totiž kouř přitahuje. Jakmile rozsvítíte, zápach se znovu začne šířit prostorem. Takže pokud už nevíte, kde se v bytě zápach z cigaret bere, vyměňte všude žárovky.

7. Použijte citrusy jako přírodní osvěžovač

Citrusy krásně voní. Slupky z citronů či limetek můžete pěkně naaranžovat do misek a rozmístit po bytě. Získáte tak nejen užitečného pomocníka, ale i vkusný doplněk.

8. Přírodní metody nezabírají? Perte, čistěte…

Když už žádné babské fígle nezabírají, použijte prací prášek, chemii, parní čištění. Záclony, přehozy, utěrky, ručníky, závěsy hoďte do pračky a vyperte. Koberce vyčistěte párou, která je šetrná…

Zkrátka udělejte všechno proto, aby se další nájemníci v bytě cítili jako doma.

  • Bezstarostný pronájem nemovitosti
  • Garantované nájemné
  • Údržba nemovitosti
  • Maximalizace zisku
  • Více volného času

Pronajmeme si Vaši nemovitost

Kolik můj byt vydělá?